حجت الاسلام حسن ایزدی، امام جمعه دیهوک طبس
امام جمعه دیهوک طبس در خطبه‌های نماز جمعه:
گلشن: امام جمعه دیهوک طبس، بیکاری و مسائل اقتصادی و معیشتی را مهمترین مشکل مردم منطقه دانست و گفت: بسیاری از صنایع، تعطیل شده و یا در حال تعطیل شدن است؛ چرا برخی مسئولان قول می‌دهند اما به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند؛ مسئولان باید به‌دنبال اشتغال‌زایی باشند.
راه، جاده
گلشن: جاده‌ی طبس - دیهوک - بیرجند به دلیل ترافیک سنگین و عبور ناوگان ترانزیت کالا نیازمند احداث باند دوم است؛ عملیات احداث باند دوم جاده‌ی دیهوک - راور نیز از 12 سال پیش آغاز شده اما تاکنون فقط کمتر از 30 درصد از آن به بهره‌برداری رسیده است.
بسیج سازندگی، اردوی جهادی
گلشن: 3 گروه جهادی طی روزهای گذشته به روستاهای محروم بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس اعزام شدند و 440 نفر از اهالی این روستاها از خدمات این گروه‌ها استفاده کردند.
امامزاده علی دیهوک طبس
گلشن: روستای زیارتی و گردشگری «امامزاده علی» بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس، شهریور هر سال بر اساس یک سنت قدیمی، میزبان بیش از 40 هزار نفر زائر و گردشگر است، اما این روستا همچنان از نظر فضای اسکان و آب شرب با مشکلاتی مواجه است.
پلیس، مواد مخدر، کویر، قاچاقچی
گلشن: یگان تکاوری دیهوک و تیم ویژه‌ی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس طی عملیاتی مشترک با همکاری پلیس خراسان رضوی، با ردگیری 3 موتورسیکلت تریل حامل مواد مخدر در کویر، پس از تیراندازی، قاچاقچیان را زمین‌گیر و 244 کیلوگرم تریاک و هروئین کشف کرد.
سیب، سلامتی، درمان
توسط بسیج جامعه پزشکی صورت گرفت؛
گلشن: 80 نفر از اهالی یکی از روستاهای محروم شهرستان طبس توسط کادر پزشکی بسیج جامعه پزشکی، به‌صورت رایگان ویزیت شدند.
ناراحت، غمگین، افسرده، بی انگیزه، مأیوس
گلشن: سرانه‌ی فضای ورزشی در بخش دیهوک شهرستان طبس 21 سانتی‌متر است که با استاندارد 120 سانتی‌متر فاصله‌ی زیادی دارد؛ همین فضای موجود هم استاندارد نیست؛ دیهوک استخر و زمین ورزشی چمن ندارد و تنها زمین فوتبال این شهر نیز خاکی و فاقد دروازه است؛ ورزش بانوان مغفول مانده و همه‌ی این‌ها موجب بی‌انگیزگی ورزشکاران و تعطیلی برخی رشته‌های ورزشی شده است.
عشایر، دامدار، آبرسانی
گلشن: عملیات آب‌رسانی به محله‌های عشایری بخش‌های مرکزی و دیهوک شهرستان طبس با اعتبار 15 میلیون تومان اجرایی شد؛ عشایر بخش‌های مرکزی و دیهوک در 164 محله‌ی عشایری مستقرند؛ تأمین هر تانکر آب 50 هزار تومان هزینه دارد که پیش از این توسط خود عشایر پرداخت می‌شده.
سیگار
گلشن: 10 هزار نخ سیگار قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای داخل یک دستگاه خودروی عبوری پژو 405 در دیهوک طبس جاسازی شده بود، کشف شد.
عدس
گلشن: فرمانده انتظامی طبس از کشف 5700 کیلوگرم بادام زمینی و 2000 کیلوگرم عدس قاچاق محصول کشور کانادا طی 2 عملیات جداگانه در این شهرستان خبر داد.

صفحه‌ها