کد خبر: 22262
زمان انتشار: يكشنبه 13 تير 1395 ساعت 07:48
نماینده مردم طبس در مراسم معارفه استاندار:
برای انتخاب استاندار با نمایندگان مردم مشورت نشد
محمدرضا امیرحسنخانی
گلشن: نماینده مردم طبس در مراسم معارفه‌ی استاندار جدید خراسان جنوبی گفت: متأسفانه برای انتخاب استاندار جدید، با نمایندگان مردم استان مشورت نشد و این با شعارهای دولت در تناقض است؛ خراسان جنوبی ضعف مدیریتی دارد و ناكارآمدی برخی مديران اجرايی بر ناكارآمدی استان افزوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خاورستان، دکتر محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمايندگان خراسان‌جنوبی در شورای اداری استان و مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بيش از هزار روز از عمر دولت می‌گذرد و كمتر از ٤٠٠ روز به پايان خدمت باقی مانده است و دولت باید در اين مدت باقی مانده دامنه خدمات خودش را برای مردم گسترش دهد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه این دولت باید هرلحظه از فرصت‌ها را غنیمت شمرده و به مردم خدمت کند گفت: اگر براساس شعار سال هماهنگی بين دولت و نمايندگان مردم صورت نگيرد قطار دولت يازدهم متوقف خواهد شد.

امیرحسنخانی بابیان‌اینکه برای انتخاب استاندار با نمايندگان مشورتی صورت نگرفت گفت: انتخاب استاندار می‌توانست با هماهنگی نمایندگان باشد که انجام نشد اما ما این انتصاب را تبریک می‌گوییم و سعی خواهیم کرد وظیفه خود را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در سال اقدام و عمل انتصاب آقای پرویزی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم استاندار جدید در این فرصت، کارنامه خوبی برای خود و دولت به جای گذارد و مجمع نمایندگان استان به دور از حواشی، برای رفع نيازهای مردم سهم خود را ايفا می‌کند و در خدمت ایشان است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزير محترم کشور احتمالا از برخی مشكلات استان خراسان‌جنوبی خبر دارند اما باید گفت وضعيت فعلی خراسان‌جنوبی شبيه ديگر استان‌های مرزی نيست و اين استان سهم كمی از نزولات آسمانی دارد و در عوض مواجه با طوفان شن است.

امیرحسنخانی بابیان‌اینکه ناكارآمدی برخي از مديران اجرايی بر ناكارآمدی استان افزوده است تصریح کرد: خراسان‌جنوبی ضعف مدیریتی دارد اما می‌توان برخی مشکلاتی که هنوز باقی مانده است را حل کرد.

وی تأکید کرد: برخلاف آمارهای ارائه شده، معضل اشتغال در صدر مشكلات استان است و بیکاری در خراسان‌جنوبی بیداد می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی گفت: آمارهای بيكاری در استان قابل قبول نيست و در برخی شهرستان‌ها، معدل 2 درصد داده شده که نادرست است که امیدواریم آمارهای درست به استان اضافه شود.

امیرحسنخانی افزود: امروز نيروهای جوان و تحصیل‌کرده استان پشت درهای تبعیض معطل مانده‌اند و عمر آن‌ها پشت این درهای بسته درحال از بين رفتن است.

وی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری، كارخانه‌ها، كشت‌زارها و بنگاه‌های اقتصادی به تعطيلی كشيده شده‌اند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه باتوجه به وعده‌های مسوولان خصوصا برای راه‌آهن، اقدام عملی برای آن‌ها صورت نگرفته است.

امیرحسنخانی بابیان‌اینکه تسهیل سرمایه‌گذاری در استان مهم است خاطرنشان کرد: وضعیت سفره‌های زیرزمینی اسف‌بار است و مردم محروم از اين كوير خشک به هر وسيله‌ای گريخته‌اند.

وی اضافه کرد: یکی از بحرانی‌ترین دشت‌های کشور در خراسان‌جنوبی قرار دارد، وضع بارندگی استان بسيار اسف‌بار است و شبكه‌های آبرسانی نیز چشم به عمل انقلابی مسوولان در سال آخر دولت بسته‌اند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان، اندک امیدی به رفع مشکلات خود دارند اما رکودی که در همه‌ی عرصه‌ها وجود دارد، فشارها را افزایش داده است.

امیرحسنخانی افزود: مردم هیچی ندارند و از طرفی مالیات، بيمه، بانک و ... علی‌رغم ركود موجود، وضعيت را برای مردم بقرنج‌تر می‌كنند و بر آن‌ها فشار وارد می‌کند.

وی اظهار کرد: می‌توان از خشکسالی حداقل بهره را برد و با تشکیل ستاد بحران درصدد رفع این موضوع برآمد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه توسعه استان با همگرایی نمایندگان استان و دولت قابل رسیدن است گفت: اولويت استان، استفاده از طرح آمايش سرزمينی براساس طرح چشم‌انداز ١٤٠٤ است.

امیرحسنخانی تأکید کرد: چطور می‌شود شعار دولت، مشورت و بهره‌بردن باشد اما در انتخاب استاندار، چنین چیزی مورد توجه قرار نمی‌گیرد و این با شعارهای دولت تناقض دارد.

وی خاطرنشان کرد: يكی از مسائل اصلی استان طرح انتقال آب به استان است که اگر حل نشود روستاها خالی خواهند شد و بايد سرباز در مرز بگذاريم.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه تحقق منويات مقام معظم رهبری با روحيه جهادی امكان‌پذير است گفت: بايد از واحدهای توليدی موجود و از طرح‌های كارآفرينی حمايت شود.

امیرحسنخانی اظهار کرد: متأسفانه طبق بررسی‌های انجام شده، وعده‌های سفر استانی رئيس‌جمهور بعد از گذشت دو سال عملی نشده که استاندار جديد آن را پيگيری كند.

وی بیان کرد: درخواست ارتباط مستقيم و مستمر از دولت داريم و می‌خواهیم شاهد حضور مستمر وزرا و دست‌اندركاران اجرايی در سایر شهرستان‌های استان باشيم و از آن‌ها بهره‌مند گردیم.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان استان از هر همراهی و کوششی که لازم باشد، فروگذار نخواهند کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بنده به عنوان یک خراسانی تصویرم از مردم خراسان جنوبی مردمانی متدین، با ایمان و با تلاش بوده و حق است که این مردم به حداقل توقع مطالبات خود برسند.

وی افزود: ما وارث یک کشور مصیبت زده شدیم و کشوری که از نظر سیاسی هیچ اختیاری نداشته و از نظر اقتصادی وابسته بوده و با زد و بندهایی در دست حکام و سلاطین بوده است.

وزیر کشور ادامه داد: آن چه به ما ارث رسید یک کشور با عدم توازن، فقر و تبعیض در موارد مختلف بود.

وزیر کشور تصریح کرد: آن چه که شما از استان صحبت می کنید در استان های دیگر مانند لرستان، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری وضع بدتر از این است.

رحمانی فضلی بیان کرد: این کشور را مردم به رهبری امام(ره) تحویل گرفتند تا ارزش های دینی، انقلابی، توازن و رشد و پیشرفت را برای مردم به ارمغان آوریم.

وی خاطرنشان کرد: فرصتی را نگذاشتند که روی پای خود و با اراده وقت را صرف عمران و پیشرفت کنیم اما با همه این ها میزان پیشرفت و توسعه قابل مقایسه با گذشته نیست در حالی که میزان درآمد ما نسبت به سابق کمتر بوده است.

وزیر کشور تصریح کرد: آمریکا و حامیان آن ها نیازی به مذاکره نمی دیدند اما با انتخابات پرشور، هدایت درست مقام معظم رهبری و انتخاب خوب مردم راه بازگشت به میز مذاکره باز شد و ما دعوت نکردیم و آن ها برای مذاکره آمدند و توانستیم موضوعی را که حق مسلم ما بود را به اثبات برسانیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هجمه سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در ایران دارند رو به افزایش است، گفت: اما همه این ها به معنی سرعقل آمدن آمریکا و اعتماد به آمریکا نیست.

وی اضافه کرد: همه این ها به معنی تلاش و مقاومت بیشتر  و اطاعت از ولایت و حمایت از دولت است و هرکدام از این ها اگر دچار ضعف شود فکر و خیال خام تهدید علیه ایران را مطرح می کنند.

وزیر کشور گفت: طرح توسعه خراسان‌جنوبی در مدت یک ماه آینده توسط دکتر خلیلی در دانشگاه بیرجند و همکاری سایر مدیران، تنظیم شود و ماهی یک بار جلسه‌ای در اتاق من با حضور نمایندگان استان و استاندار به همراه ارائه طرح برگزار شود.

رحمانی‌فضلی افزود: آقای پرویزی، عمکلرد دوساله مدیران را به من اعلام کنید مدیرانی که کشش ندارند، هرچه سریع‌تر عوض شوند.

وی بابیان‌اینکه متأسفانه 53 درصد منابع بانکی در تهران است اظهار کرد: نمایندکان استان و نخبگان، سرمایه‌گذاران در سطح ملی و شرکت‌های هلدینگ را دعوت کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: گفته‌اند چرا وزیر کشور آقای پرویزی را برای خراسان‌جنوبی انتخاب کرده است و اگر خوب بود، او را در خراسان‌شمالی نگه می‌داشتید.

رحمانی‌فضلی گفت: من اهل ایثار هستم و این مدیر خوب را به استان خراسان‌جنوبی آوردم و دستور دادم آقای پرویزی به همراه خانواده بیاید و حق خروج از استان را جز برای پیگیری مسائل استان ندارد و معاونانشان را برای پیگیری امور به تهران بفرستند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که خدمت مقام معظم رهبری بودم، ایشان فرمودند انتخابات سالم، قانونی و درفضای مناسب برگزار کردید.

وزیر کشور اظهار کرد: آقای خدمتگزار، رفیق و همکلاسی من بود. در طول یک‌سال مشکلاتی برای ایشان بوجود آمد و با خواست و رضایت ایشان، از پست برداشته شد تا در سنگر دیگری خدمت کند.

رحمانی‌فضلی گفت: برای همسر ایشان، شفای عاجل را از درگاه ایزدمنان مسئلت داریم.

وی تصریح کرد: مدیران برخی استان‌ها، مسائل را روزانه با من درمیان می‌گذارند. هرچه مسوولان بیشتر بدوند، بودجه بیشتری نصیبشان می‌شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در طول مدتی که قیمت نفت به 25 دلار رسید، عربستان 25 تا 30 درصد منابع خود را خرج کرد؛ یکی از کشورهای منطقه ارزش پولش به زیر 50 درصد کاهش یافت. اما ما در چنین شرایطی رشد اقتصادی یک درصد را تجربه کردیم و تورم را مهار کردیم.

رحمانی فضلی گفت: در جلسه ای که با بانک مرکزی داشتیم 166 مشکل در حوزه سرمایه گذاری احصا شد که به زودی برطرف خواهد شد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن