کد خبر: 22329
زمان انتشار: سه شنبه 5 مرداد 1395 ساعت 18:41
چشمه آبگرم «مرتضی علی» روستای «خرو» طبس
گلشن: فاز نخست پروژه‌ی برق‌رسانی به منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری سلامت و آبگرم معدنی مرتضی‌علی طبس، با هزینه‌ی 100 میلیون تومان اجرا شد؛ با اجرای کامل این پروژه، بستر راه‌اندازی امکاناتی از قبیل مهمان‌پذیر، کافی‌شاپ، تله‌کابین، منوریل و... در این منطقه فراهم می‌شود.

رسول بهبهانی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: عملیات اجرای فاز نخست برق‌رسانی به منطقه نمونه گردشگری سلامت و آبگرم معدنی مرتضی‌علی طبس، با هزینه 100 میلیون تومان از محل منابع استانی، به اتمام رسید.

وی ادامه داد: در فاز نخست فقط تیرهای برق به طول 3300 متر تا محل پارکینگ فوقانی آبگرم نصب شده و فعلاً این پروژه قابل بهره‌برداری نیست؛ اما در مرحله دوم کار کابل‌کشی، نصب ترانس، و تأمین روشنایی بیش از 3 کیلومتر از جاده دسترسی روستای خرو تا پارکینگ مربوط به آبگرم اجرا خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس خاطرنشان کرد: با اجرای کامل پروژه برق‌رسانی، بستر راه‌اندازی امکاناتی از قبیل مهمانپذیر، کافی‌شاپ، تله‌کابین، منوریل و... در این منطقه توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی، فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: منطقه نمونه گردشگری سلامت و آبگرم مرتضی‌علی از شاخص‌ترین جاذبه‌های استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس است که پتاسیل بالایی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد و سالانه مورد بازدید صدها هزار مسافر و گردشگر قرار می‌گیرد.

بهبهانی افزود: اما این منطقه به دلیل عدم برخورداری از زیرساخت‌های مناسب و تأسیسات لازم گردشگری از قبیل هتل، مهمانپذیر، رستوران، کافی‌شاپ و... نتوانسته در حد قابلیت خود، در رشد اقتصادی منطقه تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل به‌منظور توسعه زیرساخت‌های لازم در راستای رونق بیش از پیش صنعت توریسم و جذب گردشگران داخلی و خارجی و در نهایت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، پروژه برق‌رسانی به این منطقه اجرا شد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب