کد خبر: 22336
زمان انتشار: چهارشنبه 6 مرداد 1395 ساعت 21:10
عشایر، دامدار، آبرسانی
گلشن: عملیات آب‌رسانی به محله‌های عشایری بخش‌های مرکزی و دیهوک شهرستان طبس با اعتبار 15 میلیون تومان اجرایی شد؛ عشایر بخش‌های مرکزی و دیهوک در 164 محله‌ی عشایری مستقرند؛ تأمین هر تانکر آب 50 هزار تومان هزینه دارد که پیش از این توسط خود عشایر پرداخت می‌شده.

داود بخشایی، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های عشایر شهرستان طبس، کمبود آب در مراتع و هزینه‌های بالای آب‌رسانی است که باتوجه به کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی شدید، آب‌رسانی به محله‌های عشایری این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عملیات آب‌رسانی به محله‌های عشایری بخش‌های مرکزی و دیهوک شهرستان طبس با اعتبار 15 میلیون تومان از محل اعتبارات اداره‌کل عشایر خراسان جنوبی و با همکاری معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس اجرایی شده است.

بخشایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عشایر بخش‌های مرکزی و دیهوک شهرستان طبس در 164 محله عشایری مستقر هستند؛ هزینه تأمین هر تانکر آب 50 هزار تومان است که تاکنون توسط خود عشایر پرداخت می‌شده اما از این پس با تخصیص اعتبار مذکور، 50 درصد از هزینه هر تانکر آب از محل اعتبارات دولتی پرداخت می‌شود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب