کد خبر: 22390
زمان انتشار: شنبه 6 شهريور 1395 ساعت 09:03
افتتاح، بهره برداری
گلشن: همزمان با هفته‌ی دولت، 10 پروژه‌ی بخش کشاورزی طبس با مجموع سرمایه‌گذاری بالغ بر 2 میلیارد تومان، رسماً افتتاح می‌شود؛ یکی از مهمترین این پروژه‌ها، کارخانه‌ی تولید عرقیات گیاهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به مناسبت هفته دولت امسال، تعداد 10 پروژه مربوط به بخش کشاورزی شهرستان طبس که بابت آن 2 میلیارد و 68 میلیون تومان هزینه شده است، به‌طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

از این مبلغ، 246 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی، یک میلیارد و 46 میلیون تومان از محل پرداخت تسهیلات یارانه‌دار و بقیه از محل سرمایه‌گذاری مردم تأمین شده است.

کارخانه تولید عرقیات گیاهی متعلق به شرکت اکسیر یکی از مهمترین این پروژه‌هاست که با حجم تولید سالانه 540 تن انواع عرقیات گیاهی، در محل شهرک صنعتی طبس واقع شده است؛ برای راه‌اندازی این کارخانه یک میلیارد و 650 میلیون تومان هزینه شده که از این مبلغ، 990 میلیون تومان از محل تسهیلات یارانه‌دار تأمین شده است.

احداث استخر ذخیره آب کشاورزی در روستاهای مهدی‌آباد، رضویه، غنی‌آباد و کریت با مجموع حجم 7050 مترمکعب، احیا و مرمت قنوات روستاهای جمز، منصوریه، و عباس‌آباد شجاع به طول 756 متر، انتقال آب با لوله در روستای ده‌محمد به طول 444 متر، و اجرای آبیاری تحت فشار در مشاع شهید صدوقی در سطح 15 هکتار از دیگر پروژه‌های بخش کشاورزی طبس است که طی هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
با تشکر از مسئولان بخش کشاورزی. امیدوارم در آینده از این افتتاح ها در روستای مرغوب هم شاهد باشیم.