کد خبر: 22423
زمان انتشار: پنجشنبه 18 شهريور 1395 ساعت 19:40
خوشحال، شاد
گلشن: در یک اقدام هماهنگ تعدادی بنر حاوی تقدیر از شهردار طبس بر روی بیلبوردهای سطح این شهر نصب شد که در زیر هر یک عنوان گروهی به‌عنوان تقدیرکننده ذکر شده است؛ نکته‌ی جالب این‌که بنرها دارای یک طرح گرافیکی واحد بوده و تمامی آن‌ها در یک چاپخانه و به سفارش یک نفر چاپ شده است؛ شهروندان معتقدند این حرکات ناشیانه، موجب اثر معکوس در اذهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، در یک اقدام هماهنگ و به‌طور همزمان، تعدادی بنر حاوی تقدیر از شهردار طبس بر روی بیلبوردهای سطح شهر طبس نصب شد.

در ذیل هر یک از این بنرها عنوان گروهی، از قبیل «جمعی از شهروندان»، «جمعی از کسبه و بازاریان»، و «جمعی از اهالی شهرک مهر» به‌عنوان تقدیرکننده ذکر شده است.

نکته جالب این است که این بنرها دارای یک طرح و قالب گرافیکی مشابه و واحد بوده و تمامی آن‌ها در یک چاپخانه و آن هم به سفارش یک نفر از پیمانکاران شهرداری طبس چاپ شده است.

هر یک از این بنرها در ابعاد 3 در 4 متر چاپ و بابت چاپ هر یک حدود 100 هزار تومان هزینه شده است؛ گرچه بیلبوردهای سطح شهر متعلق به شهرداری است، اما نصب هر آگهی تبلیغاتی بر روی بیلبورد، حداقل 15 هزار تومان در هر شبانه‌روز هزینه دارد.

میدان امام خمینی، میدان پنجه‌علی، و ورودی شهرک مهر طبس از جمله مکان‌های نصب این بنرها است.

تعدادی از شهروندان در تماس با خبرنگار گلشن، با طرح این سؤال که آیا هفته‌ی تقدیر از شهردار است؟! و ضمن انتقاد از این اقدام هماهنگ، این حرکت را ناشیانه و موجب اثر معکوس در اذهان دانستند.

بنرهای حاوی تقدیر و تشکری که به نام مردم چاپ و با خرج هزینه‌های اضافی در سطح شهر نصب شده‌اند، با حالتی طنزگونه فعالیت‌های نسبتاً مناسب شهرداری در مدت اخیر را زیر سؤال می‌برد و این مثل را یادآوری می‌کند که «مشک آن است که خود ببوید؛ نه آنکه عطار بگوید».

شاید این هم یک سبک اجرای اقتصاد مقاومتی است!

نکته دیگر اینکه همزمان با سفر نماینده مردم طبس در مجلس به این شهر، تعدادی بنر «خیرمقدم» و «خسته نباشید» خطاب به نماینده، از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس در سطح شهر نصب شد.

نصب این بنرها این سؤال‌ها را به ذهن می‌آورد که نماینده معمولاً برای اطلاع از مسایل حوزه‌ی انتخابیه باید براساس یک برنامه و به‌صورت مداوم از حوزه خود سرکشی کند و آیا قرار است برای هر بار حضور نماینده، مراسم استقبال برگزار و بنرهای خوش‌آمدگویی نصب و این همه هزینه شود؟

از طرفی شورای اسلامی شهر و شهرداری طبس بابت چه به نماینده‌ای که هنوز 3 ماه است سرکار آمده «خسته نباشید» گفته است؟ بابت وعده‌های نافرجام نماینده مبنی بر راه‌اندازی کارخانه کک‌سازی طبس؟ و یا اقداماتی که برای کاهش مشکلات کشاورزان و دامپروران این شهرستان یا کمک به رفع مشکل کم‌آبی طبس انجام داده است؟

سفر اخیر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی و طبس که به دعوت نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان انجام شد نیز هیچ نتیجه مثبتی به حال طبس نداشت؛ جلسه جمع‌بندی این سفر در فردوس برگزار شد و گویا برکات این سفر نیز برای آن‌جا بوده است.

بیلبوردهای سطح شهر طبس

بیلبوردهای سطح شهر طبس

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
بدعتي كه مدتي است توسط شوراي اسلامي شهر طبس بوجود آمده، نصب بنرهاي بزرگ با هزينه شهرداري و بعضا زير نويس هاي غير مرتبط مانند جمعي از كسبه و امثال آن در ابراز تشكر از برخي مسئولين است. شايد اين هم يكي ديگر از عجايب روزگار ماست! اگر مسئولي به وظيفه خود عمل مي كند نياز به اين همه هياهو و تبليغات ندارد. اين افراد سر کار آمده اند تا براي مردم خدمت كنند. فرمانداري محترم بايد جلوی اين اسراف كاري ها را بگيرد تا مسئولين هم عادت نكنند براي انجام وظيفه عكس شان در بيلبوردها با هزينه بيت المال منتشر شود. اين مطلب را از سر احساس تكليف نوشتم ولي اميدي به عملي شدن آن هم ندارم. يا علي
شرح نظر: 
من برای اولین بار که این بیلبورد تقدیر و تشکر را دیدم سوار بر موتورسیکلت بودم که مسیر کتابخانه به خانه را طی میکردم تا چشمم به این بیلبورد افتاد ناخودآگاه یک سری به حالت افسوس تکان دادم و جمعی هم ناخواسته مرا دیدند! فکر کنم آنها هم دلیل سر تکان دادن مرا فهمیدند! لپّ کلام اینکه رفتار و خودگویی های شما تاثیری در ایمان و اعتقاد ما نخواهد گذشت. به قول معروف مردم خود بهترین قاضی اند و می دانند چه کسی (واقعا) کار می کند و چه کسی برای تقدیر خود دیگری را به کار می کشد. چه بپذیریم چه نپذیریم، چه دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، یک حالتی از خفقان محیط شهر را سیاه آلود کرده است. باید دست در دست هم، لکه های ناامیدی را از پیرامونمان با ابزار خدمت و اخلاص بزداییم. موفق باشید.
شرح نظر: 
با عرض سلام. كجاي اين بنرها شبيه به هم هستش؟
شرح نظر: 
دوست عزیز، من دو تا بنر تقدیر از شهردار رو دیدم در میدان امام جلوی بانک تجارت و میدان پنجه علی که طرح هر دو دقیقا عین هم بود و فقط متن زیرش فرق داشت و ازش هم عکس گرفتم. اینجا گلشن عکساش رو نگذاشته.
شرح نظر: 
قضیه بنرهای شهردار و نماینده دو مقوله جداست.
شرح نظر: 
جانا سخن از زبان ما مي گويي. اين رويه شوراي شهر و شهرداري حال منو كه به هم زده.
شرح نظر: 
آیا بهتر نبود شهردار محترم می فرمودند به جای تقدیر، هزینه چاپ و نصب این بنرها در راه تامین حقوق کارگران شهرداری که مدتی است پرداخت نشده هزینه می شد یا قسمتی از مطالبات طلبکاران از شهرداری پرداخت می شد. دلا چنان معاش کن که گر بلغزد پای، فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد. این تبلیغات و تقدیرات نه سود دنیایی و نه سرمایه آخرتی دارد. نامه اعمال خود را از معنویات پر کنیم.
شرح نظر: 
جای بسی تاسف است آقایان برای از دست ندادن پست چه اقداماتی نخواهند کرد. این شورا هنوز درک نکرده که به مناسبت شهادت امام باقر حداقل میادین را سیاه پوش می کرد اما امسال هیچ خبری نبود. به نظر می رسد اهداف خداپسندانه ای در کار نیست و عده ای به دنبال تخریب شهردار با نصب این گونه بنرها هستند و وظیفه شهرداری طبق قانون مشخص شده و نیاز به نصب بنر نمی باشد.
شرح نظر: 
فقط پاچه خواری و بس.
شرح نظر: 
اتفاقا من هم تعجب کردم که چرا بنرها شبیه هم هستند. احسنت به این همه هماهنگی از طرف مردم مسکن مهر با کسبه و بازاریان. آن هم در یک زمان مشخص. حداقل یکی دو ماه بافاصله زمانی نصب می شد بهتر بود. این هفته دولت چقدر مسئولین رو دست پاچه می کنه.
شرح نظر: 
من نمی دانم چرا هر شخصی به عنوان بازدیدکننده از طبس می آید ولو مدیر معدنی و بازدید معدنی باشد، همایش زمین شناسی باشد و... شورای شهر و شهردار در صف اول هستند. خیلی مواقع ارکان سازمان بازدید شونده در آخر صف اند!
گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن