کد خبر: 22434
زمان انتشار: شنبه 27 شهريور 1395 ساعت 08:17
شکارچی
گلشن: 3 شکارچی متخلف که اقدام به شکار غیرمجاز 3 رأس کل‌وحشی در شهرستان طبس کرده بودند، طی 2 عملیات جداگانه دستگیر شدند؛ از متخلفان مقادیری سلاح، مهمات و لاشه‌ی کل وحشی کشف شد؛ شکار هر رأس کل وحشی 10 میلیون تومان جریمه و 3 تا 6 ماه حبس دارد.

اسداله حاتمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان طبس حین گشت و کنترل در منطقه کوه دولی واقع در زیستگاه‌های آزاد بخش دستگردان طبس، موفق به دستگیری دو نفر شکارچی متخلف که اقدام به شکار غیرمجاز دو رأس کل وحشی کرده بودند، شدند.

وی ادامه داد: از شکارچیان متخلف یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی کالیبر 12، یک عدد فشنگ ساچمه‌زنی، سه عدد چاقوی شکار، و لاشه دو رأس کل وحشی کشف و ضبط شد که متخلفان در اظهارات خود به انجام شکار غیرمجاز اعتراف و با تشکیل پرونده در اداره حفاظت محیط زیست طبس، جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به جرم به مقامات قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس بیان کرد: در عملیاتی دیگر مأموران انتظامی شهرستان طبس به یک دستگاه موتورسیکلت که از روستای فشاه به سمت طبس در حرکت بود مشکوک شده و آن را متوقف کردند که در بازرسی از داخل خورجین موتورسیکلت مقداری گوشت، سر و پاچه‌های متعلق به یک رأس کل وحشی کشف و ضبط شد.

وی افزود: راکب موتورسیکلت در اظهارات اولیه خود به انجام شکار غیرمجاز با مشارکت 2 نفر متخلف دیگر اقرار و اعتراف کرد که متهمان با تشکیل پرونده به مقامات قضایی معرفی شدند.

حاتمی یادآور شد: بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر کل یا بز وحشی معادل 10 میلیون تومان تعیین شده است که باید به حساب دولت واریز شود؛ متهمان علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان محکوم می‌شوند.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب