کد خبر: 22457
زمان انتشار: يكشنبه 4 مهر 1395 ساعت 12:57
بسیج سازندگی، اردوی جهادی
گلشن: 3 گروه جهادی طی روزهای گذشته به روستاهای محروم بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس اعزام شدند و 440 نفر از اهالی این روستاها از خدمات این گروه‌ها استفاده کردند.

سرهنگ‌دوم پاسدار علی بشیری، فرمانده حوزه سه بسیج ابوذر غفاری دیهوک طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: طی روزهای گذشته سه گروه جهادی دانشجویان دانشگاه‌های طبس و حوزه علمیه خواهران بیرجند با حضور در روستاهای پیکوه، دهنو و مرغوب بخش دیهوک طبس به انجام فعالیتهای عمرانی، فرهنگی و آموزشی پرداختند و 440 روستایی بخش دیهوک از خدمات اردوهای جهادی بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: در مرحله اول یک گروه دانشجویی 45 نفره متشکل از 25 خواهر و 20 برادر بسیجی با حضور در روستای پیکوه فعالیت‌های عمرانی از جمله بهسازی و کاشی‌کاری سه باب منزل محرومان، کمک به احداث آشپزخانه منزل مسکونی یک نیازمند، نقاشی و دیوارنویسی مدرسه و همچنین برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برگزار کردند و بیش از 150 نفر از اهالی این روستا از خدمات و برنامه‌های این گروه بهره‌مند شدند.

بشیری ادامه داد: در اعزام گروه دوم به روستای دهنو نیز در مجموع بیش از 160 نفر از اهالی روستا از خدمات این گروه شامل برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف بهره‌مند شدند.

فرمانده حوزه سه بسیج ابوذر غفاری دیهوک طبس افزود: گروه سوم نیز متشکل از 12 خواهر طلبه حوزه علمیه بیرجند بود که برگزاری یادواره شهدای مرغوب، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری دوره‌های آموزش خانواده، مشاوره بانوان، کلاس خطاطی، آموزش قرآن و احکام به‌عنوان مهمترین فعالیت‌های این گروه جهادی بود و در مدت 7 روز بیش از 130 نفر از اهالی روستا از خدمات و فعالیت‌های این گروه جهادی بهره‌مند شدند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب