کد خبر: 22494
زمان انتشار: شنبه 17 مهر 1395 ساعت 18:38
شیر
گلشن: صندوق حمايت از توسعه‌ی بخش کشاورزی طبس طی نیمه‌ی نخست امسال 100 میلیون تومان تسهیلات برای تأمین 535 تن جو مورد نیاز دامداران، پرداخت کرده است؛ همچنین قرار است کارخانه‌ی شیر طبس یک میلیارد و 635 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند تا بتواند هزینه‌ی شیر دامداران را هر 15 روز یک بار تسویه کند؛ این صندوق طی همین 6 ماه یک میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات دیگر هم پرداخت کرده است.

رسول کرمی، مديرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن، اظهار داشت: طی نیمه نخست سال جاری با کمک 100 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع داخلی صندوق، 535 تن جو از بورس توسط شرکت تعاونی دامداران طبس خریداری و بین دامداران این شهرستان توزیع شد.

وی با اشاره به تولید روزانه 32 تن شیر در طبس، بیان کرد: این صندوق در راستای تکمیل زنجیره تولید شیر در این شهرستان، تفاهم‌نامه‌ای با کارخانه شیر و تعاونی‌های جمع‌آوری شیر منعقد کرد و کارخانه شیر طبس برای دریافت یک میلیارد و 635 میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش، به بانک ملی معرفی شد.

مديرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي طبس افزود: کارخانه شیر طبس با دریافت این تسهیلات قادر خواهد بود تا هزینه شیر دامداران این شهرستان را هر 15 روز یک بار پرداخت کند که بخشی از این مبلغ به‌صورت وجه نقد و بخشی به‌صورت دریافت نهاده‌های دامی مورد نیاز دامداران خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین این صندوق، اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان طبس را به‌منظور تأمین کود، بذر و سم مورد نیاز کشاورزان، برای دریافت 750 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 10 درصد به پست‌بانک معرفی کرده است.

کرمی ادامه داد: 618 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع داخلی صندوق به شرکت‌های تعاونی روستایی کریت، تعاونی تولید بهار کویر، تعاونی تولید نخلستان، و تعاونی روستایی انقلاب شهرستان طبس، به‌منظور تهیه نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان شامل کود، بذر و سم پرداخت شده است.

وی گفت: علاوه بر این مبلغ 131 میلیون تومان تسهیلات نیز از محل منابع داخلی صندوق برای خرید جو مازاد کشاورزان به شرکت‌های تابعه اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان طبس پرداخت شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
سلام. با عرض معذرت، این حرف ها فقط شعار تو خالی است. باور نکنید.