کد خبر: 22547
زمان انتشار: پنجشنبه 20 آبان 1395 ساعت 18:52
زندان، زندانی
گلشن: مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: 39 نفر از زندانیان ندامتگاه طبس به‌دلیل محکومیت‌های مالی در ندامتگاه به‌سر می‌برند و سعی ما بر این است تا بتوانیم از طریق رایزنی با اولیای دم و شکات، و پرداخت بخشی از بدهی، زمینه‌ی آزادی این افراد را فراهم کنیم؛ طی 6 ماه نخست امسال 45 زندانی خراسان جنوبی به کمک ستاد دیه آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، سید اسدالله جولایی که برای کمک به آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد طبس به این شهرستان سفر کرده است، طی سخنانی در دیدار با امام جمعه طبس اظهار داشت: ستاد دیه طی 26 سال فعالیت خود، زمینه آزادی بیش از 100 هزار نفر از زندان‌های سراسر کشور را فراهم کرده است که از این تعداد، 8565 نفر زندانی شامل 278 زن و 8286 مرد و مجموع بدهی 720 میلیارد تومان مربوط به سال گذشته است.

وی بیان کرد: ستاد دیه کشور طی 6 ماه نخست امسال نیز زمینه آزادی 3858 زندانی با مجموع بدهی 296 میلیارد تومان که 112 میلیارد تومان آن از سوی بستانکاران بخشیده شد، را فراهم کرده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور افزود: طی 6 ماه نخست سال جاری 45 نفر از زندانیان استان خراسان جنوبی با کمک این ستاد آزاد شده‌اند که این میزان در مقایسه با 6 ماه نخست سال گذشته 15 درصد افزایش دارد.

وی درباره شهرستان طبس نیز گفت: 39 نفر از زندانیان زندان طبس به دلیل محکومیت‌های مالی در زندان به‌سر می‌برند که از این تعداد، 20 نفرشان صرفاً بدهکار مالی هستند و سعی ما این است تا بتوانیم از طریق رایزنی با اولیای دم و شکات، و پرداخت بخشی از مبلغ بدهی، به آزادی این افراد کمک کنیم.

جولایی یادآور شد: عدم اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، مهریه‌های غیرمعقول، صدور چک‌های بی‌محل، تصرف در مال دیگران، عدم پرداخت نفقه و بی‌توجهی در کارگاه‌ها که موجب برجای گذاشتن مصدوم و کشته می‌شود، از مهمترین مواردی است که بر تعداد زندانیان جرایم مالی می‌افزاید و پیشگیری از آن نیازمند فرهنگ‌سازی و همچنین اصلاح برخی قوانین است.

امام جمعه طبس نیز در این دیدار سخنرانی و تصریح کرد: به زندان افتادن هر نفر، مسائل و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به‌دنبال دارد؛ برای نظام و دولت هزینه دارد؛ خانواده‌ی زندانی، بی‌سرپرست می‌شوند؛ فرزندانش خوب تربیت نمی‌شوند؛ و بعداً که این فرزندان وارد جامعه شوند مشکلاتی را ایجاد می‌کنند؛ به همین دلیل باید در راستای کاهش تعداد زندانیان، قوانین بازخوانی شده و در برخی قوانین مجازات اسلامی تجدیدنظر شود و فقط آن دسته از افرادی که آزادی‌شان به جامعه ضرر می‌رساند زندانی شوند، زیرا در اسلام و منابع اسلامی مجازات زندان، بسیار در موارد نادر است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم کمک به پرداخت بدهی برای آزادی زندانیان را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: لازم است تا همه در راستای فرهنگ‌سازی برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مردم، کاهش مهریه‌ها و کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی و غیرعمد، همکاری و تلاش کنند.

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با امام جمعه طبس

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب