کد خبر: 22562
زمان انتشار: پنجشنبه 4 آذر 1395 ساعت 11:07
راه آهن، خط آهن، قطار
گلشن: اداره‌کل راه‌آهن شرق به مرکزیت طبس، حمل 53 درصد از سیمان صادراتی که توسط بخش ریلی کشور انجام می‌شود را برعهده دارد؛ کشورهای آسیای میانه و CIS، مقصد سیمان‌های صادراتی است.

محمدابراهیم اقبالی، مدیرکل راه‌آهن شرق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: اداره‌کل راه‌آهن شرق با یک هزار کیلومتر خط اصلی بزرگ‌ترین منطقه ریلی کشور است که در محدوده 3 استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد واقع شده و علی‌رغم قدمت کم توانسته در بسیاری از شاخص‌های عملکردی از نواحی با سابقه راه‌آهن سبقت بگیرد.

وی ادامه داد: این اداره‌‌کل حمل 53 درصد از سیمان صادراتی که توسط بخش ریلی کشور انجام می‌شود را برعهده دارد و در شاخص تن‌کیلومتر بار حمل شده با بیش از 2 میلیارد تن کیلومتر، رتبه دوم در بین مناطق نوزده‌گانه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را به‌دست آورده است.

مدیرکل راه‌آهن بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در کل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران 208 هزار و 979 تن سیمان توسط 3323 واگن حمل شده که سهم راه‌آهن شرق از این میزان 110 هزار و 652 تن سیمان با 1717 واگن بوده است که 53 درصد مجموع سیمان حمل شده را شامل می‌شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه با 305 هزار و 438 تن تخلیه بار، رشد 391 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

اقبالی، تنوع در نوع بارگیری و بارگیری شبانه را از دلایل افزایش بارگیری محموله‌های سیمان در این منطقه ذکر کرد و ادامه داد: در این خصوص به سایر نواحی نیز الگو داده‌ایم؛ وی مقصد سیمان‌های صادراتی را کشورهای آسیای میانه و CIS عنوان کرد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب