کد خبر: 22564
زمان انتشار: جمعه 5 آذر 1395 ساعت 16:13
در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شد؛
انتقاد امام جمعه موقت طبس از سخنان علی مطهری
علی مطهری
گلشن: امام جمعه موقت طبس در خطبه‌های نماز جمعه از سخنان اخیر علی مطهری درباره‌ی موسیقی و کنسرت انتقاد کرد و گفت: قلم و بیان پدرتان برای رضای خدا بود اما چرا شما، خدا و جایگاه خود را نمی‌شناسید؟ متأسفانه برخی از طبس، نامه‌ی دعوت از مطهری را نوشته‌اند؛ مطهری به این شهر بیاید تا ببیند مؤمنان با او چه خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حجت‌الاسلام احمد مؤدب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس که در محل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برگزار شد، به انتقاد از سخنان 12 آبان علی مطهری در دانشگاه سمنان پرداخت و اظهار داشت: براساس حدیثی وقتی این مطلب به اطلاع حضرت امام رضا(ع) رسید که «امام رضا موسیقی را مجاز دانسته‌اند»، امام هشتم این موضوع را تکذیب کرده و فرمودند «این کافر ملحد و بی‌دین دروغ گفته است».

وی ادامه داد: اما متأسفانه علی مطهری طی سخنانی در چهارشنبه 12 آبان 1395 در دانشگاه سمنان که صوت آن نیز منتشر شده، گفته که «شاید اگر امام رضا(ع) هم الان بود، پای کنسرت می‌نشست!».

خطیب جمعه موقت طبس تصریح کرد: بشکند دهان‌تان؛ خاک توی دهان‌تان؛ قلم و بیان پدرتان برای رضای خدا بود و حضرت امام خمینی(ره) آن را مفید و در راستای اسلام دانستند؛ اما چرا شما خدا را و جای خود را نمی‌شناسید؟ چرا امام ما را این‌طور تقطعه کرده و به امام‌مان اهانت می‌کنید و انتظار دارید ما سکوت کنیم؟ کدام مرجع تقلید موسیقی را حلال دانسته است؟

وی افزود: در عین حال متأسفانه 2 نفر از شهر طبس که یکی از آن‌ها در هیأت‌های مذهبی هم مسئولیت دارد، نامه دعوت از علی مطهری را می‌نویسند؛ مطهری به این شهر بیاید تا ببیند مؤمنان با او چه خواهند کرد.

مؤدب در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه فرا رسیدن سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت امام رضا(ع) را تسلیت گفت.

وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته بسیج، خاطرنشان کرد: بسیج مایه اقتدار و افتخار نظام است و آن‌هایی که بسیج را تندرو می‌دانند اشتباه می‌کنند؛ بسیج مدافع و حامی و پاسدار اسلام ناب، ولایت و رهبری و خون شهداست.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس
دریافت اخبار پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن بر روی گوشی تلفن همراه
سفارش درج آگهی در گلشن