کد خبر: 22574
زمان انتشار: يكشنبه 5 دى 1395 ساعت 10:47
محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران
گلشن: وزیر صنعت در جریان سفرش به طبس، خبرهای خوشی داد؛ از پرداخت 2 درصد فروش محصولات معدنی طبس برای آبادانی این شهرستان و رفع مشکل پرداخت تسهیلات کارخانه‌ی کک‌سازی طبس گرفته؛ تا کمک به راه‌اندازی صنایع جوار معدنی زغال‌سنگ در طبس از جمله تولید پی‌وی‌سی، پیگیری برای راه‌اندازی پژوهشکده زغال‌سنگ طبس و پیگیری برای برگشت معادن به دولت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در جلسه تخصصی بررسی مسائل صنعتی و معدنی طبس که باحضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی دیگر از مسئولان در محل فرمانداری ویژه طبس برگزار شد، درباره سهم 2 درصد طبس از محل فروش محصولات معدنی این شهرستان اظهار داشت: براساس دستور امام خمینی(ره) باید 2 درصد از فروش محصولات زیرزمینی و معدنی هر منطقه‌ای برای آبادانی همان منطقه هزینه شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موافق پرداخت این سهم به شهرستان طبس است و واحدهای مرتبط در حوزه معدنی باید این موضوع را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنند.

وی بیان کرد: ایجاد صنایع جوار معدنی زغال‌سنگ نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر است؛ از محصولات معدنی به‌ویژه کک می‌توان برای تولید پی‌وی‌سی استفاده کرد که شرکت تاپیکو در این زمینه با حمایت وزارت صنایع وارد عمل می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای توسعه و تجهیز معادن زغالسنگ هیچ اعتبار دولتی وجود ندارد و هزینه‌های صرف شده در معادن حاصل از درآمد خود معادن است.

وی یادآور شد: برخی معادن زغال‌سنگ طبس براساس یک تصمیم اشتباه به بخش خصوصی واگذار شده است که به‌زودی معادن به دولت و سازمان ایمیدرو برگشت داده می‌شود تا درآمد معادن در راستای توسعه و تجهیز فازهای جدید معدنی استفاده شود.

نعمت‌زاده از پیگیری برای راه‌اندازی پژوهشکده زغال‌سنگ طبس خبر داد و افزود: مشکل پرداخت تسهیلات کارخانه در حال احداث کک‌سازی طبس هم در حال رفع است و به‌زودی این تسهیلات از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
چرا دستور امام ره از 35 سال قبل تاکنون عمل نشده است؟ همینطور مسئولین پیرو ولایت هستند؟
نمایندگی دمنوش گیاهی لاغری نیوشا در طبس
گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن